![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Νέος πρόεδρος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής (ΠΕΔΑ), εξελέγη ο δήμαρχος Νίκαιας - Αγ. Ι. Ρέντη, Γιώργος Ιωακειμίδης και αντιπρόεδρος ο δήμαρχος Αγ. Αναργύρων - Καματερού, Νίκος Σαράντης, στη διάρκεια της σημερινής συνεδρίασης του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης.
Η σημερινή διαδικασία ουσιαστικά αποτελεί σκέλος της προγραμματικής συμφωνίας τριών αυτοδιοικητικών παρατάξεων για εναλλασσόμενο προεδρείο.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)