![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ολοκληρώθηκαν οι εργασίες εξωραϊσμού και διάστρωσης των παραλιών του Πόρου, καθώς μετά το Κανάλι, το Ασκέλι και τη Χρυσή Αυγή, εξωραΐστηκαν οι παραλίες του Νεωρίου και η παραλία του Αγ. Στεφάνου.
Στην παραλία Αγίου Στεφάνου τοποθετήθηκαν κοινόχρηστα παγκάκια και ομπρέλες.
Επίσης, κατόπιν ενεργειών του Δήμου και του Δημοτικού Λιμενικού Ταμείου, τοποθετήθηκε και πάλι ναυαγοσώστης στην πλαζ Ασκελίου, ο οποίος, σύμφωνα με τις πράξεις παραχώρησης που σύναψε το Λιμενικό Ταμείο, αμείβεται από τις παραλιακές επιχειρήσεις της περιοχής.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)