![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Μία μόνο λέξη: Ντροπή!
Μια δύσκολη και συνάμα σημαντική αποστολή ανέλαβαν χθες, Παγκόσμια Ημέρα Καθαρισμού τα μέλη της Λέσχης Ελλήνων Καταδρομέων Πρέβεζας και ο Σύλλογος Ερασιτεχνών Αλιέων "Η ΛΑΣΚΑΡΑ" συμμετέχοντας στην Πανελλήνια εθελοντική εκστρατεία "Καθαρίζουμε την Ελλάδα σε μία μέρα".
Ο καθαρισμός του Λιμανιού Πρέβεζας έχει γίνει θεσμός για τους δύο συλλόγους οι οποίοι από το 2005 προχωρούν κάθε χρόνο στην σχετική κίνηση δείχνοντας τον μεγάλο σεβασμό τους προς το περιβάλλον.
Η δράση ολοκληρώθηκε και αποκαλύφθηκαν σκουπιδοτενεκέδες, παγκάκια, λάστιχα, μπουκάλια και άλλα αντικείμενα που βρίσκονταν στο βυθό.
Δείτε τα βίντεο και τις φωτογραφίες του mypreveza.gr:
{YouTube}r-Cb8onPZyA{/YouTube}
{YouTube}cEapOPnKpXg{/YouTube}
ΜΑΘΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΔΩ
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)