![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ο καλλιτέχνης γκράφιτι με το ψευδώνυμο Πλάτων δημιούργησε ένα εντυπωσιακό γκράφιτι – φόρο τιμής στον Στάθη Ψάλτη που πέθανε στις 21 Απριλίου 2017. Ο καλλιτέχνης με το ψευδώνυμο Πλάτων δημιούργησε ένα γκράφιτι – φόρο τιμής στον αγαπημένο Στάθη Ψάλτη που έφυγε από την ζωή πέρσι σε ηλικία 66 ετών μετά από ολιγόμηνη μάχη με τον καρκίνο.
Ο καλλιτέχνης δημιούργησε αυτό το γκράφιτι στην περιοχή της Νέας Φιλαδέλφειας, και έγραψε: ΣΤΑΘΑΡΑ ΒΑΣΙΚΑ….ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΟΥ…1951-2017
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)