![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε από τις παρακάτω φωτογραφίες, το σπίτι είναι σε άθλια κατάσταση
Eίναι γνωστή η λατρεία του ευρωβουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ , Δημήτρη Παπαδημούλη για το real estate, με κλασσικό παράδειγμα την «Παπαδημούπολη», δηλαδή τα δεκάδες διαμερίσματα που διαθέτει ο ίδιος σε υποβαθμισμένες περιοχές της Αθήνας και αγοράστηκαν για να νοικιαστούν σε πρόσφυγες-μετανάστες και άλλους αναξιοπαθούντες.
Παρά την κατοχή αυτών των διαμερισμάτων, ο Παπαδημούλης μεταβίβασε τα περισσότερα εξ’αυτών στα παιδιά του, ενώ ο γιος του, Φαίδων Παπαδημούλης, φαίνεται πως έχει μπει «για τα καλά» στο πνεύμα του καπιταλισμού.
Σύμφωνα με τον ιστότοπο aftodioikisi.gr που έφερε στη δημοσιότητα το παρακάτω έγγραφο, ο γιος του ευρωβουλευτή έκανε την πρώτη του έξωση, με παθούσα μια άνεργη γυναίκα με προβλήματα υγείας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)