![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ένα βίντεο που αποδεικνύει πόσο θλιβερή και καταίσχυντη ύπαρξη είναι ο άνθρωπος, ο άνθρωπος του 21ου αιώνα, ο άνθρωπος που κρίνει με βάση το «Φαίνεσθαι» και όχι το «είναι».
Ο ίδιος άνθρωπος, ντυμένος «αλήτης» και σε άλλη περίπτωση ντυμένος «κύριος» ξαφνικά σωριάζεται στην μέση του δρόμου, παθαίνοντας κάποιου είδους αναπνευστική ή καρδιακή κρίση και ημιλιπόθυμος ψελλίζει «Help me».
Ο ντυμένος «κύριος» χαίρει βοηθείας από τους «καλούς» συνανθρώπους του, τους «κύριους» και τις «κυρίες» ενώ ο ντυμένος «αλήτης» καταδικάζεται σε θάνατο, αβοήθητος από τους «κύριους» και τις «κυρίες» …
Αυτό λοιπόν είναι ο άνθρωπος το πιο σκληρό και αναίσθητο ζώο απ΄όλα!
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)