![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ήταν Οκτώβριος του 2004, τότε που η ΝΔ είχε την παντοκρατορία στην εκλογική περιφέρεια Α Πειραιά & Νήσων.
Μια από τις σπάνιες ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ που όλοι οι επί μια 20ετία περίπου Βουλευτές της ΝΔ στην Α Πειραιά, βρίσκονται στο ίδιο πάνελ, σε εκδήλωση της Τοπικής Οργάνωσης Αίγινας.
Και τι σύμπτωση... Ανάμεσά τους ο σημερινός Πρόεδρος της ΝΔ Κυριάκος Μητσοτάκης!
Σήμερα, ο Γιώργος Καλός δεν είναι ανάμεσά μας, όμως οι ιστορικες ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ όπως αυτή που εξασφάλισε το Piraeus Press, είναι εδώ για να μας θυμιζει τη σύγχρονη πολιτική μας ιστορία!
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)