![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Αιμοδοσία διοργανώνει η Ιερά Μητρόπολις Πειραιώς την ερχόμενη Κυριακή (03/07) στον Καθεδρικό Ιερό Ναό Αγίας Τριάδος Πειραιώς, από τις 10:00-13:00.
Όπως σημειώνει σε εγκύκλιο σημείωμά του ο Μητροπολίτης Πειραιώς κ. Σεραφείμ, «είναι καθήκον μας ως χριστιανών να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του Αρχηγού και τελειωτού της πίστεώς μας Ιησού Χριστού, ο οποίος έδωκε το Τίμιον Αίμα Αυτού ΄λύτρον αντί πολλών΄ για την σωτηρία μας».
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στον Προϊστάμενο π. Δανιήλ Ψωίνο και τους συνεφημέριούς του αδερφούς π. Χρήστο και π. Κοσμά Ρισάνο για την εξαιρετική πρωτοβουλία, η οποία είναι πιο επίκαιρη από ποτέ, λόγω της σημαντικής έλλειψης σε μονάδες αίματος που έχει προκληθεί εξαιτίας της πανδημίας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)