![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στις 14 Σεπτεμβρίου εορτάζεται η Ύψωση του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού και στον Πειραιά πανηγυρίζει σήμερα και αύριο ο ομώνυμος Ιερός Ναός Τιμίου Σταυρού Καστέλλας.
Σήμερα θα ψαλεί πανηγυρικός εσπερινός χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ.Σεραφείμ.
Ανήμερα της εορτής, το πρωί θα τελεσθούν ο όρθρος και η Θεία Λειτουργία ιερουργούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου κ.Σεραφείμ.
Τεμάχιο Τιμίου Ξύλου από την Ιερά Μονή Κοιμήσεως της Θεοτόκου Μικροκάστρου της Ιεράς Μητροπόλεως Σισανίου τίθεται σε προσκύνηση έως την Παρασκευή 15/09.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)