![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ο Θρύλος υποδέχεται απόψε μπροστά στον κόσμο του την Μπεσίκτας, στο πρώτο ματς των «16» του UEFA Europa League.
Ο Ολυμπιακός υποδέχεται απόψε στις 22:05 την Μπεσίκτας στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης», στο πλαίσιο των «16» του UEFA Europa League. Η ομάδα του Πειραιά θέλει τη νίκη στον πρώτο αγώνα με την τουρκική ομάδα, για να «καθαρίσει» την υπόθεση πρόκριση ενόψει και του επαναληπτικού σε μία εβδομάδα, στην Κωνσταντινούπολη.
Ο προπονητής του θρύλου, κ. Βασίλης Βούζας, έχει στη διάθεσή του, τους εξής ποδοσφαιριστές: Ανδρούτσος, Ανσαριφάρντ, Μποτία, Καμπιάσο, Καρντόσο, Χουτεσιώτης, Σισοκό, Ντα Κόστα, Ντε Λα Μπέγια, Ελιουνούσι, Φιγκέιρας, Φορτούνης, Λεάλι, Μανθάτης, Μάριν, Μάρτινς, Νικολάου, Ρέτσος, Ρομαό.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)