![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στον πρώτο αγώνα τους για τη δεύτερη φάση της Ευρωλίγκας οι Πειραιώτες υποδέχονται σήμερα (03/01, 21.30, ΔΤ) τους παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς, στο κατάμεστο από φιλάθλους τους ΣΕΦ.
Στόχος τους δεν είναι άλλος φυσικά από το νικηφόρο αποτέλεσμα, με το οποίο θα αυξήσουν στο 11-0 το φετινό ευρωπαϊκό αήττητό τους, επιστρέφοντας παράλληλα στις νίκες μετά τα «στραβοπατήματά» τους εντός των ελληνικών συνόρων (από Παναθηναϊκό για το Κύπελλο Ελλάδας και από ΚΑΟΔ για την Basket League ΟΠΑΠ). Ο Γιώργος Μπαρτζώκαςδεν θα έχει σήμερα (03/01) στη διάθεσή του τους τραυματίες Έισι Λο και Μπρεντ Πέτγουεϊ.
Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης εδώ
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)