«Άλωσαν» την Πόλη οι Πειραιώτες!

«Άλωσε» την Πόλη και την Φενέρμπαχτσε ο Ολυμπιακός παίρνοντας έτσι κεφάλι στην κούρσα για τις 2 πρώτες θέσεις του ομίλου του.

Αν μια φράση μείνει από τον χθεσινό εντυπωσιακό αγώνα της Φενέρμπαχτσε με τον Ολυμπιακό αυτή είναι σίγουρα η "ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ"

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι του θρύλου να πάρουν προβάδισμα και να ξεκινήσουν το δεύτερο δεκάλεπτο με 22-16 καλάθια. Στο δεύτερο (36-43) και στο τρίτο (52-56) δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός έδειξε την υπεροχή του όμως στο 4ο δεκάλεπτο διένυσε 4 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να σημειώσει καλάθι. Αυτό έφερε το 60-56 και τους παίχτες του Ολυμπιακού να παλεύουν για τη νίκη λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Η αρχή προς την...«Άλωση» ξεκίνησε με το τρίποντο του Πρίντεζη (66-65) ενώ την υπογραφή της νίκης έδωσε για ακόμα μια φορά ο Σπανούλης με δύο τρίποντα φωτιά που διαμόρφωσαν το τελικό σκορ σε 68-71