![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
«Το πρώτο πράγμα που είμαστε σε θέση να εξαγγείλουμε είναι ότι ο δημόσιος χαρακτήρας του λιμανιού διασώζεται, παραμένει και η ιδιωτικοποίηση του ΟΛΠ σταματάει εδώ.»
Αυτά ήταν τα λόγια του Θοδωρή Δρίτσα που εδώ και λίγες ώρες ανέλαβε τη θέση του αναπληρωτή Υπουργού Ναυτιλίας, καθιστώντας έτσι σαφές πως η ιδιωτικοποίηση του ΟΛΠ από το ΤΑΙΠΕΔ δεν πρόκειται να συνεχίσει.
Όπως όλα δείχνουν οι εξελίξεις στο μεγάλο λιμάνι θα είναι ραγδαίες και ο Πειραιάς θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στην ατζέντα της νέας κυβέρνησης.
Διαβάστε επίσης:
Αναπληρωτής Υπουργός Ναυτιλίας ο Θοδωρής Δρίτσας
Και η σύζυγος του Θοδωρή Δρίτσα Υπουργός!
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)