![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στην ομιλία του Νίκου Ανδρουλάκη στη Νέα Φιλαδέλφεια έκανε την πρώτη της δημόσια εμφάνιση, μετά τις καταγγελίες σε βάρος του Αλέξη Γεωργούλη, η Ελένη Χρονοπούλου, η οποία ως γνωστόν είναι μέλος του Πολιτικού Συμβουλίου του ΠΑΣΟΚ.
Η καταγγέλλουσα καθόταν δίπλα στον στενό της φίλο Βαγγέλη Τσόγκα, εκ των επιτελών Ανδρουλάκη.
Η Ελένη Χρονοπούλου είναι στέλεχος του ΠΑΣΟΚ και υπάλληλος της νομικής υπηρεσίας της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, ενώ πληροφορίες αναφέρουν ότι επρόκειτο να είναι στο ψηφοδέλτιο Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ. Η υποψηφιότητά της, ωστόσο, δεν έχει «κλειδώσει».
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)