![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ανάμεσα στα πρόσωπα που θέλησαν να στηρίξουν δημοσίως τον Σπύρο Μπιμπίλα που μπήκε στο στόχαστρο του Δημήτρη Λιγνάδη, ήταν και η Ζέτα Μακρυπούλια.
Η ηθοποιός και παρουσιάστρια του ΑΝΤ1 υπογράμμισε μέσω ανάρτησής της στον προσωπικό της λογαριασμό στο Instagram ότι ο Σπύρος Μπιμπίλας, τον οποίο ο πρώην διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου χαρακτήρισε ως μέτριο ηθοποιό, εξελέγη πρόεδρος του ΣΕΗ μετά από εκλογές σε αντίθεση με τον Δημήτρη Λιγνάδη που του δόθηκε η θέση του διευθυντή του Εθνικού. με απευθείας ανάθεση
«Αν θυμάμαι καλά ο Σπύρος Μπιμπίλας εκλέχθηκε Πρόεδρος του ΣΕΗ μετά από εκλογές. Νόμιμη και αξιοκρατική διαδικασία. Δεν του έγινε κάποια απευθείας ανάθεση όπως σε άλλες περιπτώσεις…», έγραψε η ηθοποιός.
Δείτε την ανάρτηση της Ζέτας Μακρυπούλια στο Instagram:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)