![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ακόμα και βάρκες επιστρατεύθηκαν από τις Δυνάμεις της Πολιτικής Προστασίας προκειμένου να απεγκλωβιστούν πολίτες και εργαζόμενοι από το κέντρο του Βόλου. Η θεομηνία δεν έχει τελειωμό για την πρωτεύουσα της Μαγνησία, καθώς από νωρίς το πρωί οι δρόμοι μετατράπηκαν σε ποτάμια.
Ο όγκος του νερού είναι τεράστιος και οι μετεωρολογικές συνθήκες πρωτοφανείς για τα παγκόσμια χρονικά, όπως ομολογούν μετεωρολόγοι.
Ο απεγκλωβισμός εργαζομένων και πολιτών που βρίσκονταν στο κτίριο του ΔΕΔΔΗΕ και της ΔΕΗ στην οδό Λαρίσης έγινε με βάρκες, προκειμένου να μεταφερθούν με ασφάλεια και να επιστρέψουν στα σπίτια τους.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)