![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ήταν ένας από τους εμβληματικούς "ζεν πρεμιέ" του ελληνικού θεάτρου και κινηματογράφου. Για χάρη του βγήκε η φράση "κορίτσια ο Μπάρκουλης". Πως βγήκε όμως η φράση που θα συνοδεύει πάντα τον Ανδρέα Μπάρκουλη;
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ήταν ένας από τους εμβληματικούς "ζεν πρεμιέ" του ελληνικού θεάτρου και κινηματογράφου. Για χάρη του βγήκε η φράση "κορίτσια ο Μπάρκουλης". Πως βγήκε όμως η φράση που θα συνοδεύει πάντα τον Ανδρέα Μπάρκουλη;