![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Τους βγήκε ξινή η Τσικνοπέμπτη
Εκνευρισμένος που ο γείτονάς του δεν τήρησε τα μέτρα κατά του κορωνοϊού, ένας κάτοικος σε γειτονιά της Πάτρας κάλεσε την αστυνομία.
Σύμφωνα με το patrasevents.gr, η πρώτη καταγγελία στην Πάτρα για πολίτες που θέλησαν να γλεντήσουν με φίλους την Τσικνοπέμπτη, αψηφώντας τα μέτρα κατά της πανδημίας, έφτασε στις αρχές και μάλιστα επώνυμα.
Ο άνδρας κάλεσε τις αρχές και ενημέρωσε ότι σε οικία στην οδό Μπενιζέλου Ρούφου επικρατεί μεγάλος συνωστισμός, με αποτέλεσμα, στο σημείο να σπεύσουν αστυνομικές δυνάμεις.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)