![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ο περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας αισθάνθηκε έντονη αδιαθεσία και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο κοντινότερο Κέντρο Υγείας.
Στο Κέντρο Υγείας Αριδαίας βρίσκεται ο Περιφερειάρχης Κεντρικής Μακεδονίας Απόστολος Τζιτζικώστας , όπου του προσφέρονται οι πρώτες βοήθειες .Νωρίτερα αισθάνθηκε αδιαθεσία στον Ιερό Ναό Αγίων Νικάνδρου και Ιωαννικίου Αριδαίας , όπου ετελείτο η Θ. Λειτουργία του εορτάζοντος Ιερού Ναού και παράλληλα εορτάζεται και η 101η επέτειος της απελευθέρωσης της πόλης. Μαζί του είναι ο Περιφερειακός Σύμβουλος Πέλλας , Άλκης Νουσηκύρου.
Σύμφωνα με πληροφορίες, η αδιαθεσία οφείλεται πιθανό σε υπερκόπωση. Ο Α. Τζιτζικώστας δεν θα παρευρεθεί στη παρέλαση καθώς μεταβαίνει στο νοσοκομείο για περαιτέρω εξετάσεις.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)