![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Η έκτη προσπάθεια του Κινέζου Γουάνγκ στέρησε από τον Μίλτο Τεντόγλου το χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα του Όρεγκον, όμως η μητέρα του Έλληνα Ολυμπιονίκη δεν μπορούσε να κρύψει την περηφάνια της για τη νέα επιτυχία του γιου της.
“Συγχαρητήρια, αστέρι μου!!! Ο σημερινός υπέροχος αγώνας σου, είναι η ομορφιά και η ουσία του αθλητισμού! Μαθαίνεις να μάχεσαι, να αγωνίζεσαι, να πέφτεις και να σηκώνεσαι!!! Σ’ αγαπώ όπως και να’ χει!!!”, έγραψε στο Facebook η Ιωάννα Παπαδημητρίου.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)