![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Επίσης έχουμε μία ακόμη συνήθεια. Αφήνουμε το κινητό μας να αποφορτιστεί τελείως ή να φτάσει πολύ κοντά στο να κλείσει. Είναι αυτό μία καλή κίνηση για το κινητό μας ή του αφαιρούμε χωρίς να ξέρουμε ημέρες «ζωής»;
Σύμφωνα με τους ειδικούς και οι δύο αυτές πρακτικές, καταστρέφουν τα κινητά μας. Γιατί;
Όταν φτάνει στο 100% η θερμοκρασία του αυξάνεται και αυτό δεν είναι καλό. Επίσης το σωστό είναι να φορτίζει κάποιος το κινητό από το 40% μέχρι το 80% και να φροντίζει να βρίσκεται πάντα πιο πάνω από το 50%.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)