![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Η Μαρία Πρεβολαράκη επικράτησε 3-1 της Τουρκάλας Γετγκίλ και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 53κ. της ελευθέρας πάλης στους Μεσογειακούς αγώνες.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια πρόσθεσε ακόμα ένα μετάλλιο στην πλούσια συλλογή της, φέρνοντας την Ελλάδα στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου στην Αλγερία.
Η Πρεβολαράκη έβγαλε εκτός την Λουτενάουερ από την Γαλλία στον προημιτελικό, ενώ στον ημιτελικό κέρδισε εύκολα και την Ρουέδα Φλόρες από την Ισπανία. Στον τελικό επικράτησε 3-1 της Γετγκίλ από την Τουρκία και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.
Αυτό ήταν το δεύτερο μετάλλιο της ελληνικής πάλης στους Μεσογειακούς Αγώνες, καθώς ο αδερφός της Μαρίας, Γιώργος Πρεβολαράκης, κατέκτησε νωρίτερα το χάλκινο μετάλλιο.
Δείτε το βίντεο:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)