![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Έως τις 14 Δεκεμβρίου θα έχουν ολοκληρωθεί τα αντιπλημμυρικά και τα συμπληρωματικά έργα της ΕΥΔΑΠ στην Λεωφόρο Φανερωμένης. Αυτή τη δέσμευση ανέλαβε ο Αντιπεριφερειάρχης Νήσων, κ. Παναγιώτης Χατζηπέρος, στη διάρκεια επίσκεψης του στην Σαλαμίνα.
Ο ίδιος συναντήθηκε με τον Πρόεδρο του Εμποροβιομηχανικού Συλλόγου, με κατοίκους και επαγγελματίες και τους ευχαρίστησε για την κατανόηση που έδειξαν όσον αφορά στο έργο μετατόπισης του αγωγού της ΕΥΔΑΠ, η οποία ήταν απαραίτητη για την αντιπλημμυρική θωράκιση της περιοχής.
Ο Αντιπεριφερειάρχης δεσμεύτηκε ότι έως τις 14 Δεκεμβρίου θα ασφαλτοστρωθεί και το κομμάτι του δρόμου που θα έχει ολοκληρωθεί το έργο. Οι εργασίες θα συνεχιστούν μετά τις 9 Ιανουαρίου, ήτοι με το πέρας των εορτών, με τις κατάλληλες κυκλοφοριακές διευθετήσεις και με έγκυρη ενημέρωση των κατοίκων και των καταστηματαρχών.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)