![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Αθήνας έφεραν το χριστουγεννιάτικο κλίμα στο Μέγαρο Μαξίμου, καθώς είπαν τα κάλαντα στον Αλέξη Τσίπρα...
Τα παιδιά ξεκίνησαν με τα κάλαντα στα αγγλικά και μόλις τελείωσαν ο πρωθυπουργός παρατήρησε γελώντας «αυτά είναι τα ευρωπαϊκά κάλαντα, του ευρώ. Θέλω τα παραδοσιακά», αίτημα το οποίο βέβαια ικανοποιήθηκε αμέσως.
Ο κ. Τσίπρας έκανε δώρο στο σχολείο ένα πιάνο, σύμφωνα με την ΕΡΤ, ενώ οι μαθητές του χάρισαν έναν πίνακα. Στη συνέχεια ο πρωθυπουργός άκουσε χριστουγεννιάτικους ρυθμούς και από τη Φιλαρμονική του δήμου Αμφιλοχίας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)