![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Έλληνας φωτογράφος κέρδισε το παγκόσμιο βραβείο φωτογραφίας στον διαγωνισμό διάσημης εταιρίας ωρολογοποιίας .
Ο Κώστας Μάντζαρης, ανταποκριτής του παρακτορείου Eurokinissi στη Λάρισα κέρδισε το παγκόσμιο βραβείο φωτογραφίας της εταιρίας Raymond Weil.
Η φωτογραφία που αναδείχθηκε ως κορυφαία, τραβήχτηκε στο πανηγύρι του Προφήτη Ηλία στην Καλλόνη Γρεβενών και θα βρίσκεται στο περίπτερο της Raymond Weil στην ερχόμενη έκθεση της Ζυρίχης. Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Κώστας Μάντζιαρης διακρίνεται σε διεθνή διαγωνισμό. Το 2006 και το 2007 διακρίθηκε στον διαγωνισμό του National Geographic και το 2009 στο διαγωνισμό φωτογραφίας της SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)