![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Πόσοι από εσάς δεν έχετε συνεχώς στο μυαλό σας αυτή την εικόνα; Πόσοι από εσάς κατακεραυνώνεστε ολημερίς και ολονυχτίς από χαράτσια και έκτακτες φορολογίες; Πόσοι από εσάς δεν αισθάνεστε πιόνια στην σκακιέρα στων ισχυρών της χώρας μας;
Ε, λοιπόν αυτή η εικόνα απεικονίζει με τον πιο χιουμοριστικό τρόπο την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας αλλά και το πως φτάσαμε σε αυτό το αδιέξοδο που βρισκόμαστε σήμερα.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)