![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στην Ύδρα αφίχθη πριν από λίγο ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών και πάσης Ελλάδος κ. Ιερώνυμος.
Ο Μακαριώτατος έφτασε στην Ύδρα για να προεξάρχει του εορτασμού της Κοιμήσεως της Θεοτόκου, συνοδευόμενος από τον Πρωτοσύγκελλο της Ιεράς Αρχιεπισκοπής Θεοφ. Επίσκοπο Θεσπιών κ. Συμεών.
Τον Μακαριώτατο υποδέχθηκε ο Οικείος Μητροπολίτης Ύδρας κ. Εφραίμ, και οι τοπικές αρχές στο λιμάνι της Ύδρας.
Στην συνέχεια ο Αρχιεπίσκοπος Ιερώνυμος προσκύνησε στον Καθεδρικό Ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου, ο οποίος βρίσκεται στο κέντρο του λιμανιού
Να αναφερθεί ότι στα πλαίσια του εορτασμού της Κοιμήσεως της Θεοτόκου ο Μακαριώτατος αύριο το μεσημέρι θα ανακηρυχθεί επίτιμος Δημότης Ύδρας στην Συνεδριακή αίθουσα της Ιεράς Μητροπόλεως.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)