![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στο νοσοκομείο Ελπίς νοσηλεύεται από το πρωί της Τετάρτης η τέως γενικής γραμματέας του ΚΚΕ, λόγω κάποιου καρδιολογικού προβλήματος που αντιμετωπίζει.
Σύμφωνα με πληροφορίες, όλα βαίνουν καλώς και η κατάσταση της υγείας της δεν εμπνέει ανησυχία.
Την Αλέκα Παπαρήγα επισκέφθηκε γύρω στις 8 το βράδυ, στην καρδιολογική κλινική του νοσοκομείου, ο γενικός γραμματέας του ΚΚΕ Δημήτρης Κουτσούμπας, ενώ δέχθηκε ευχές για ανάρρωση από τον υπουργό Υγείας Παναγιώτη Κουρουμπλή.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)