![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Απεργία "πείνας" από τον βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ με... γαλλικές συνήθειες
Στο παρελθόν ανήκει πλέον η πρωτοβουλία του Γιάννη Μιχελογιαννάκη να κάνει απεργία πείνας στην πλατεία Συντάγματος.
Ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ μετά την πρωτοβουλία του να πιει ένα καφεδάκι στην πλατεία Συντάγματος λόγω βροχής σήμερα αποφάσισε να κατανικήσει την πείνα του.
Ο Γιάννης Μιχελογιαννάκης λοιπόν, πρώην απεργός πείνας πλέον, πήγε στην καφετέρια που βρίσκεται στην πλατεία, συγκεκριμένα στην αριστερή ανεβαίνοντας προς τη Βουλή και απολάμβανε ένα κρουασάν...
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)