Εκλογές ΝΔ – Α’ Πειραιά & Νήσων: Αυτοί είναι οι νέοι Πρόεδροι και τα μέλη σε Νομαρχιακή και Τοπικές


Ολοκληρώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι εκλογικές διαδικασίες στη ΝΔ Α Πειραιά & Νήσων για την ανάδειξη νέων προέδρων και μελών ΔΣ σε ΔΕΕΠ και ΔΗΜΤΟ.

Πανηγυρική και κοινής αποδοχής η ανανέωση της εμπιστοσύνης στο πρόσωπο του Προέδρου της ΔΕΕΠ ΝΔ Α Πειραιά & Νήσων Γιάννη Βοϊδονικόλα.

Το Piraeus Press σας μεταφέρει αναλυτικά όλα τα ονόματα των εκλεγμένων ανά Τοπική Οργάνωση σε Πειραιά και Νησιά, αλλά και το νέο ΔΣ της Νομαρχιακής Οργάνωσης (ΔΕΕΠ).

Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων όπως την εξέδωσε η εφορευτική επιτροπή των εκλογών:

ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝΑΚΗΡΥΞΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ

Βάσει του αρθ 6 παρ 4 και παρ 5 η ΕΦΕΕΠ  Α΄ΠΕΙΡΑΙΑ και Νήσων  αποφάσισε,                                                                                                                Να ανακηρύξει όλες τις υποψηφιότητες της Α΄Πειραιά και Νήσων και δη :          

α)  για τον Πρόεδρο και τα μέλη ΔΕΕΠ,                                                                          

β) Για τους Συνέδρους   

γ) Για τους Προέδρους και τα μέλη ΔΗΜΤΟ  , όπως αυτές σας έχουν ήδη αποσταλεί με τους  Τελικούς Πίνακες,                                    πλην των υποψηφιοτήτων για Πρόεδρο και μέλη ΔΗΜΤΟ ΑΙΓΙΝΗΣ, όπου εκεί και μόνο,  θα διεξαχθούν εκλογές .

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ:


Α΄  Πειραιά και Νήσων:                                                                                        

Πρόεδρος Δ.Ε.Ε.Π  :   ΒΟΙΔΟΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου    

Μέλη         Δ.Ε.Ε.Π. :  1) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Νικολάου ,                               2) ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου , 3) ΚΟΥΛΙΖΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη ,                     4) ΛΕΩΤΣΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Δημητρίου , 5) ΜΟΥΣΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ποθητού ,                  6) ΞΙΦΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου, 7) ΠΕΤΡΑΚΑ ΕΛΕΝΗ του Πέτρου ,                                           8) ΠΡΕΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου, 9) ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Εμμανουήλ .

——————————————————————————————————————–

ΣΥΝΕΔΡΟΙ : 1) ΑΡΑΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παναγιώτη , 2) ΒΑΓΙΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιακώβου, 3) ΒΟΙΔΟΝΙΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη, 4) ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γκίκα , 5) ΔΕΡΒΕΝΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Παναγιώτη , 6) ΖΕΡΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου,         7) ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου 8) ΚΟΣΚΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Μιχαήλ ,                   9) ΚΟΥΛΙΖΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη , 10) ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου , 11) ΛΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ζήση , 12) ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Παναγιώτη, 13) ΜΕΓΑΛΟΚΟΝΟΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αποστόλου , 14) ΜΟΥΣΕΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ποθητού , 15) ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Βασιλείου , 16) ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Παναγιώτη, 17) ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΛΥΚΕΡΙΑ του Δημητρίου ,                         18) ΤΣΟΥΜΠΡΗ ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ του Δημητρίου , 19) ΧΙΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ανδρέα                            20) ΨΩΡΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου .

————————————————————————————————————

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Α΄ ΔΗΜΤΟ   ΚΑΛΛΙΠΟΛΗΣ- ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟ                                                                  Πρόεδρος :  ΜΟΣΧΟΒΑΚΟΣΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

ΜΕΛΗ      : 1) ΜΑΡΑ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη , 2) ΜΟΥΣΕΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ποθητού ,                      3) ΜΠΑΡΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γερασίμου , 4) ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Αντωνίου ,                     5) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη , 6) ΠΙΤΣΙΚΑΛΗΣ ΣΩΖΩΝ της Ιωάννας ,                   7) ΣΟΥΣΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μπασίρ , 8) ΤΣΙΤΣΙΓΚΡΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Γεωργίου                        9) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου.

Β΄ ΔΗΜΤΟ   ΚΕΝΤΡΟΥ ΠΟΛΕΩΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                                                                                      Πρόεδρος :   ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Γεωργίου                                                       Μέλη         : 1) ΑΓΓΕΛΙΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου, 2) ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Νικολάου , 3) ΓΕΝΕΙΑΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Εμμανουήλ , 4) ΜΑΣΙΑ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου,            5) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου , 6) ΠΥΛΙΩΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Στυλιανού ,               7) ΣΥΜΕΩΝΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ του Ανδρέα, 8) ΤΣΑΚΑΛΙΑΝ ΟΒΑΝΝΕΣ του Αγκόπ ,                                 9) ΧΑΤΖΗΚΑΝΕΛΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Νικολάου

Γ΄ ΔΗΜΤΟ      Ν.ΦΑΛΗΡΟΥ                                                                                                        Πρόεδρος :    ΜΑΛΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Γεωργίου-Λεωνίδα                                                        Μέλη         :  1) ΑΡΑΠΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγιώτη ,  2) ΚΑΡΙΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Γεωργίου , 3) ΚΑΣΙΔΙΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Πέτρου , 4) ΠΟΥΛΙΚΑΡΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Πέτρου , 5) ΣΑΡΑΝΤΙΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Μιχαήλ , 6) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ , 7) ΨΩΡΟΓΙΑΝΝΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου

Δ΄  ΔΗΜΤΟ    ΚΑΜΙΝΙΩΝ                                                                                                            Πρόεδρος :   ΓΑΡΔΟΥΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημητρίου                                                               Μέλη          :   1) ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ηλία , 2) ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ του Ευστάθιου , 3) ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη , 4) ΛΙΟΛΙΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Κωνσταντίνου , 5) ΜΠΑΜΠΑΛΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου , 6) ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη , 7) ΠΟΥΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στεφάνου , 8) ΣΤΑΜΑΤΕΛΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου , 9) ΧΑΛΑΡΗ ΕΛΕΝΗ του Σταύρου.

Ε΄ ΔΗΜΤΟ     ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ                                                                                                     Πρόεδρος  : ΒΟΙΔΟΝΙΚΟΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Γεωργίου                                                             Μέλη          :  1) ΑΥΓΟΥΛΕΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Μιχαήλ 2) ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ του Δρακούλη 3) ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου, 4) ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη , 5) ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Ζανή ,                            6) ΚΡΙΘΙΝΙΔΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του Ιωάννη , 7) ΜΕΙΜΕΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Παναγιώτη ,                       8) ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Παναγιώτη , 9) ΠΑΧΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Κυριάκου  

——————————————————————————————————

                                                                 ΝΗΣΙΑ ΑΡΓΟΣΑΡΩΝΙΚΟΥ

ΔΗΜΤΟ ΑΙΓΙΝΑΣ

Πρόεδρος : ΚΑΣΙΜΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Εμμανουήλ

Μέλη:

ΔΗΜΤΟ       ΓΑΛΑΤΑ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ                                                                                                                   Πρόεδρος : ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κυριάκου                                                            Μέλη         : 1) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Κων/νου , 2) ΜΑΝΕΤΑ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Γεωργίου , 3) ΜΙΚΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου , 4)ΜΠΙΖΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταματίου,                   5) ΜΠΟΥΤΣΙΦΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη , 6) ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη, 7) ΠΟΛΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ευαγγέλου.

ΔΗΜΤΟ     ΚΥΘΗΡΩΝ                                                                                                                   Πρόεδρος : ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παναγιώτη                                                            Μέλη         : 1) ΒΑΡΔΑ ΜΑΡΙΑ του Χαραλάμπους 2) ΒΑΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Παναγιώτη,             3) ΓΕΩΡΓΙΛΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ του Δημητρίου , 4) ΚΑΛΛΙΓΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μηνά ,                  5) ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΥΡΤΩ του Σπυρίδωνος , 6) ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Γεωργίου. 7) ΣΟΦΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

ΔΗΜΤΟ       ΠΟΡΟΥ                                                                                                                    Πρόεδρος : ΜΟΥΓΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου                                                            Μέλη         : 1) ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Παντελή, 2) ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου, 3) ΔΟΣΚΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στεφάνου, 4) ΚΑΡΑΜΠΑΜΠΑ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου , 5) ΜΟΥΓΙΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Νικολάου , 6) ΦΩΚΑ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ,                 7) ΡΕΤΙΤΑΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη .

ΔΗΜΤΟ       ΣΠΕΤΣΩΝ

Πρόεδρος  : ΣΤΑΓΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Θεοδώρου                                                                     Μέλη          :  1) ΓΕΩΡΓΙΖΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Σταματίου , 2) ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΛΙΑ ΕΛΕΝΗ του Λαζάρου  3) ΔΟΥΦΕΞΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη 4) ΚΛΕΙΣΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Ευαγγέλου, 5) ΛΙΤΣΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Παναγιώτη 6) ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Σταύρου, 7) ΠΑΝΟΥ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Παναγιώτη

ΔΗΜΤΟ       ΥΔΡΑΣ

Πρόεδρος  : ΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ευαγγέλου                                                                    Μέλη         :  1) ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Κων/νου, 2) ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γκίκα , 3) ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη , 4) ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Φιλαρέτου , 5) ΡΟΥΣΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ευαγγέλου , 6) ΣΠΑΛΙΕΡΗ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννου, 7) ΣΠΕΤΣΙΩΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Παντελεήμωνος .

     Ο Πρόεδρος                                                Γεώργιος Καναβός        

Ο Αναπλ. Πρόεδρος
Γεράσιμος Βουτσινάς

Τα τακτικά μέλη
Χριστόφορος Ντίζος                                          Νικόλαος Ζουρντός