![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Σας παρουσιάζουμε μια μοναδική φωτογραφία από το εσωτερικό του σταθμού του ΗΣΑΠ στον Πειραιά μερικές δεκαετίες πριν... Όπως θα δείτε και εσείς διακρίνεται η ξύλινη αμαξοστοιχία του ηλεκτρικού, τα χαρακτηριστικά κιγκλιδώματα όπου γινόταν και ο έλεγχος των εισιτηρίων και βέβαια η ''διακριτική'' προτροπή μέσω πανό για τήρηση του νόμου και είσοδο μόνο με κανονικό εισιτήριο!
Απολαύστε τη φωτογραφία...
@ Ευχαριστούμε τον φίλο Μαρίνο Στέργιο για την εξαιρετικής σημασίας φωτογραφία που μας απέστειλε.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)