![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ο Δήμος Πειραιά, στο πλαίσιο της διεκδίκησης για την Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης το 2021, ξεκινάει ανοιχτές συναντήσεις με φορείς, συλλόγους και δημότες της πόλης.
Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί σήμερα Πέμπτη 15 Οκτωβρίου στις 17:00, στο Γραφείο Υποστήριξης της Υποψηφιότητας του Πειραιά ως Πολιτιστική Πρωτεύουσα της Ευρώπης 2021, στο νεοκλασικό κτίριο της Κανθάρου (Ηρ. Πολυτεχνείου 91 & Κανθάρου).
Σκοπός των συναντήσεων είναι να υπάρξει ανταλλαγή απόψεων και κατάθεση προτάσεων από την πλευρά των φορέων, έτσι ώστε να διαμορφωθεί η υποψηφιότητα του Δήμου Πειραιά με την ενεργό συμμετοχή της τοπικής κοινωνίας.
Οι συναντήσεις θα πραγματοποιούνται κάθε Τρίτη και Πέμπτη στις 17:00, μέχρι τα τέλη Νοεμβρίου.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)