![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Χωρίς ρεύμα, για ένα χρέος 308 ευρώ στη ΔΕΗ, η κυρία Αρχοντούλα ζει τα τελευταία δύο χρόνια στο σκοτάδι.
Στο υπόγειο διαμέρισμα στη Νίκαια, η 65χρονη κυρία Αρχοντούλα εδώ και δύο χρόνια ζει χωρίς ρεύμα και θέρμανση και όπως η ίδια είπε στην πρωινή εκπομπή του MEGA, το λιγοστό φως προέρχεται άλλοτε από τη λάμπα πετρελαίου, όταν μπορεί να το προμηθευτεί, και άλλοτε από το καντηλάκι.
Στο θέμα παρενέβη ο υπουργός Περιβάλλοντος, Γιάννης Μανιάτης.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)