Ολυμπιακός: Θρίαμβος με 4-0 επί της Πλζεν και… Champions League

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τη Βικτόρια Πλζεν, "διέλυσε" τους Τσέχους με 4-0 και προκρίθηκε με εντυπωσιακό τρόπο στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League. Παράλληλα, εξασφάλισε την παρουσία του στο Europa League.

Παίζοντας πολύ ωραίο ποδόσφαιρο, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 της Βικτόρια Πλζεν στο κατάμεστο «Γ. Καραϊσκάκης» και προκρίθηκε στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει την τουρκική Μπασακσεχίρ.

Οι «ερυθρόλευκοι» από το πρώτο λεπτό σφυροκόπησαν τους Τσέχους και δεν τους άφησαν να απειλήσουν καθόλου την εστία του Σα. Ο Γκιγιέρμε στο 51΄ έκανε το 1-0, στο 69΄ ο Γκερέρο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 73΄ με το αυτογκόλ του Ρέζνικ έγινε το 3-0. Στο 82΄ ο Σεμέδο διαμόρφωσε το τελικό σκορ, ενώ στο 2΄ είχε δοκάρι ο Γκιγιέρμε.