![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Με 3 γκολ σε 14 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός νίκησε εύκολα τον Παναιτωλικό με 3-0 στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης", σε φιλικό παιχνίδι, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.
Ο Νταβίντ Φουστέρ με δύο υπέροχα γκολ, στο 47' και το 52', έβαλε τον Θρύλο μπροστά στο σκορ, ενώ ο Χάρα στο 61' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Έτοιμος για τον τελευταίο αγώνα της σεζόν, το επόμενο Σάββατο (23/5, 20:30) στο ΟΑΚΑ, όπου θα διεκδικήσει το Κύπελλο Ελλάδας κόντρα στην Ξάνθη, έδειξε ο Ολυμπιακός.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)