![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Τη λειτουργία ιατρείου στο χώρο του Ο.Λ.Π. προκειμένου να υπάρξει ιατρική φροντίδα στους μετανάστες και πρόσφυγες, ξεκινά από σήμερα, Τετάρτη 2 Μαρτίου, ο Ιατρικός Σύλλογος Πειραιά.
Η λειτουργία του ιατρείου θα είναι σε σταθερή βάση και ωράριο από τις 8 το πρωί ως τις 8 το βράδυ και έχει ήδη στελεχωθεί με γενικούς ιατρούς, παθολόγους, παιδιάτρους, καθώς και νοσηλευτικό προσωπικό.
"Στόχος μας είναι να καταγράψουμε σε πρώτη φάση τους πρόσφυγες-μετανάστες με χρόνια προβλήματα υγείας, ώστε να τους παράσχουμε άμεσα, τόσο την ιατρική περίθαλψη, όσο και την φαρμακευτική αγωγή που έχουν ανάγκη, καθώς και η αντιμετώπιση των επειγόντων περιστατικών", τονίζει ο ιατρικός σύλλογος Πειραιά σε ανακοίνωσή του, με αφορμή την λειτουργία του ιατρείου στον χώρο του Ο.Λ.Π.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)