![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Τσολιάς για να τιμήσει τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση του 1821, ντύθηκε ο γνωστός σχεδιαστής μόδας Λάκης Γαβαλάς, ο οποίος φημίζεται για τις εκκεντρικές του εμφανίσεις.
Έτσι και σήμερα, λοιπόν, ο Λάκης Γαβαλάς
φόρεσε ένα μπλε σκούρο παντελόνι, ένα άσπρο πουκάμισο και ένα γιλέκο εμπνευσμένο από την περίοδο της Επανάστασης και πόζαρε στον φωτογραφικό φακό κρατώντας μία τσάντα η οποία είχε το σχέδιο της ελληνικής σημαίας.
«Ζητω η Ελλας… σε γνωριζω απο την οψη που με βιά μετραει τη γη.. Σημερα αλλαξε το κειμενο.. Σε γνωριζω απο τη οψη που με ΒΙΑ μετραει τη γη..», έγραψε στη λεζάντα της φωτογραφίας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)