![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στο πλαίσιο ακτιβιστικής δράσης της Λαϊκής Ενότητας με βασικό σύνθημα «η κυβέρνηση κάνει φιέστες, οι εργολάβοι κερδοσκοπούν, ο λαός πληρώνει»
Με βασικό σύνθημα «η κυβέρνηση κάνει φιέστες, οι εργολάβοι κερδοσκοπούν, ο λαός πληρώνει» στελέχη της Λαϊκής Ενότητας με επικεφαλής τους Παναγιώτη Λαφαζανη, Δημήτρη Στρατούλη και Στάθη Λεουτσακο, (αλλά και η Ραχήλ Μακρή) άνοιξαν όλους τους σταθμούς διοδίων στην Ελευσίνα, επιτρέποντας την ελεύθερη διέλευση των αυτοκινήτων.
Η ακτιβιστική δράση της ΛΑΕ ήρθε ως απάντηση στα εγκαίνια και τις γιορτές που στήνει τελευταία η κυβέρνηση με αφορμή τον άνοιγμα νέων δρόμων, ακόμα κι αν τα έργα δεν έχουν ολοκληρωθεί καν!
Η διαμαρτυρία αφορά και στο γεγονός ότι η κυβέρνηση κομπορρημονει για έργα, που όμως προκαλούν δια των υψηλών διοδίων, μεγάλη επιβάρυνση στους πολίτες!
protothema.gr
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)