![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
"Έφυγε" από τη ζωή ο κ. Ιωάννης Κούρτης σε ηλικία 103 ετών. Πρόκειται για τον γηραιότερο ψηφοφόρο των αυτοδιοικητικών εκλογών του Μαίου 2014. Ο ίδιος είχε υπηρετήσει στο αλβανικό μέτωπο το 1940 ως έφεδρος Ανθυπολοχαγός, ενώ εργάστηκε στο δημόσιο ως γεωπόνος.
Αύριο, Τρίτη στις 10:30 π.μ., στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Χαραλάμπους, θα ψαλλεί επιμνημόσυνη δέηση, ενώ η νεκρώσιμος ακολουθία θα γίνει στην ιδιαίτερη του πατρίδα στο Κάβαλο Λεύκαδας.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)