![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ξεκίνησε από τα Χανιά για τον Πειραιά αλλά δεν έφτασε ποτέ.
O λόγος για έναν 78χρονο επιβάτη πλοίου που έχασε τη ζωή του τις πρώτες πρωινές ώρες σήμερα, ενώ ταξίδευε.
Με τον κατάπλου του πλοίου «ΕΛΥΡΟΣ» στο λιμάνι του Πειραιά, ο 78χρονος παρελήφθη από ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ και μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο «ΤΖΑΝΕΙΟ», όπου πιστοποιήθηκε ο θάνατός του, ενώ η σορός πρόκειται να μεταφερθεί στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Πειραιά για τη διενέργεια νεκροψίας - νεκροτομής.
Προανάκριση διενεργείται από το Α' Λιμενικό Τμήμα του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)