![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Να μη συμμορφωθεί με τις οδηγίες της κυβέρνησης και του υπουργείου Υγείας για τον κοροναϊό αποφάσισε η δήμαρχος Κεντρικής Κέρκυρας.
Υπενθυμίζεται ότι το μεσημέρι της Πέμπτης ο υπουργός Υγείας, Βασίλης Κικίλιας ανακοίνωσε ότι, λόγω των κρουσμάτων κοροναϊού σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα, ακυρώνονται οι αποκριάτικες εκδηλώσεις σε όλη την Ελλάδα.
Σύμφωνα με την ΕΡΤ, ωστόσο, η δήμαρχος Κεντρικής Κέρκυρας Μερόπη Υδραίου δήλωσε ότι οι καρναβαλικές εκδηλώσεις σε εξωτερικούς χώρους του νησιού θα γίνουν κανονικά.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)