![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Σαν σήμερα, πριν από 29 χρόνια η τρομοκρατική οργάνωση 17 Νοέμβρη δολοφόνησε τον Παύλο Μπακογιάννη έξω από το γραφείο του στην οδό Ομήρου.
Ο γιος του Κώστας Μπακογιάννης τίμησε την μνήμη του πατέρα του, Παύλου, ανεβάζοντας μια φωτογραφία που τραβήχτηκε στο σπίτι του παππού του, ο οποίος ήταν ιερέας στο Καρπενήσι. Στη φωτογραφία απεικονίζεται ο Παύλος Μπακογιάννης μαζί με τον πατέρα του, έχοντας στην αγκαλιά του τον Κώστα, ενώ στα πόδια του βρίσκεται η κόρη του Αλεξία.
Στη λεζάντα της φωτογραφίας έγραψε: Στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε…
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)