![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Η θέληση για ζωή, η δραστηριότητα και η καλή διατροφή είναι το «μυστικό» της μακροζωίας. Αυτό, ανέφερε ο 95χρονος Μανώλης Γλέζος, που ήταν ο διακεκριμένος καλεσμένος στο Διεθνές συνέδριο με θέμα «Μακροζωία ένας ρεαλιστικός στόχος».
Ο Μανώλης Γλέζος είπε ότι και οι τρεις παράγοντες, λειτουργούν κατά το ίδιο ποσοστό, με συμμετρία, και ανέλυσε τον καθένα ξεχωριστά, με αναφορές σε προσωπικά του βιώματα.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)