![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ένα πολύ μακρινό «καλησπέρα» ευχήθηκε σήμερα στην ελληνική πρωτεύουσα ο Αμερικανός αστροναύτης Robert S. Kimbrough, μέλος της αποστολής 50 στον Διεθνή Διαστημικό Σταθμό.
Ο Kimbrough, ο οποίος αυτήν την περίοδο εκτελεί χρέη διοικητή στον Διαστημικό Σταθμό, ανεβάζει σχεδόν κάθε μέρα φωτογραφίες διαφόρων περιοχών της Γης.
Σήμερα, Καθαρή Δευτέρα, ήταν η σειρά της Αθήνας να τραβήξει την προσοχή του «διαστημικού» photoblogger, ο οποίος δημοσίευσε δύο φωτογραφίες της στον προσωπικό του λογαριασμό στο Twitter.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)