![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Έχετε αναρωτηθεί ποτέ γιατί συμβαίνει αυτό;
Τα νύχια μας έχουν ημιδιαφανές χρώμα αλλά καθώς απομακρύνονται από το δέρμα, γίνονται λευκά! Έχετε όμως παρατηρήσει το χρώμα τους μετά το μπάνιο; Επειδή απορροφούν υγρασία, αυξάνετε η διαφάνειά τους!
Έτσι, μετά το μπάνιο, καθαρίστε τα νύχια σας με βαμβάκι ή βούρτσα για να διατηρήσετε το ημιδιαφανές χρώμα τους. Το μέρος τους που εφάπτεται στο δέρμα έχει περισσότερη υγρασία και γι” αυτό είναι ημιδιαφανές.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)