![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Αριστοτέλης, Όμηρος, Σωκράτης και τώρα Ιούλιος Καίσαρας! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς... συνόδευσε την πρόκριση του στους “4” του Australian Open με ένα ακόμα αρχαίο γνωμικό.
Κάθε “εισιτήριο” και ένα αρχαίο γνωμικό! Ο Στέφανος Τσιτσιπάς χρησιμοποίησε μια ιστορική φράση, για να δώσει το… στίγμα του μετά την πρόκριση του στα ημιτελικά του Australian Open.
Η φράση αυτή ανήκει στον Ρωμαίο αυτοκράτορα, Ιούλιο Καίσαρα και σημαίνει “Από τη φύση του ο άνθρωπος, αυτό που θέλει, αυτό νομίζει”.
Φύσει γαρ άνθρωπος, ό βούλεται, τούτο και οίεται.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)