![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Φωτιά χθες βράδυ στην Αίγινα...
Πολύ καλά αντανακλαστικά έδειξε και αυτή τη φορά η δύναμη του Πυροσβεστικού Σταθμού Αίγινας, καθώς επιχείρησε συντονισμένα σε εστία φωτιάς, που εκδηλώθηκε σε πευκόφυτη περιοχή δίπλα σε κεντρικό δρόμο, στην Αγία Μαρίνα.
Η φωτιά εκδηλώθηκε μερικές εκατοντάδες μέτρα πριν από την είσοδο στο κέντρο της Αγίας Μαρίνας.
Η εστία έγινε αντιληπτή λίγο πριν τις 9 το βράδυ και ο Πυροσβεστικός Σταθμός Αίγινας επιχείρησε τουλάχιστον με 6 οχήματα, καθώς ο φόβος της εξάπλωσης στην πευκόφυτη περιοχή ήταν άμεσος. Λόγω του σημείου της επιχείρησης ο δρόμος έκλεισε για τα διερχόμενα οχήματα και από τις δύο κατευθύνσεις.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)