![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Ενημερώθηκε χθες το μεσημέρι το Α΄ Λιμενικό Τμήμα του Κεντρικού Λιμεναρχείου Πειραιά, από τον Πλοίαρχο του »Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ» , ότι μετά την ασφαλή πρόσδεση του πλοίου στο λιμάνι, παρουσιάστηκε μηχανική βλάβη.
Το προγραμματισμένο δρομολόγιο του »Β.ΚΟΡΝΑΡΟΣ» στις 17:00 μ.μ. για Κύθηρα-Αντικύθηρα και Κίσσαμο παρέμεινε ανεκτέλεστο, ενώ από το Α΄ Λιμενικό Τμήμα απαγορεύτηκε να συνεχίσει τα δρομολόγια, μέχρι αποκατάστασης της βλάβης και προσκόμισης βεβαιωτικού διατήρησης κλάσης από το νηογνώμονα που το παρακολουθεί.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)