![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Νικήτρια αναδείχτηκε στην πρώτη της «μάχη» στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι απόψε, η Εθνική πόλο ανδρών.
Η εθνική πόλο ανδρών κατέκτησε απόψε την πρώτη της νίκη στους Ολυμπιακούς Αγώνες, στον αγώνα απέναντι στη Ρουμανία. Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου επικράτησε και στα τέσσερα οκτάλεπτα, με τελικό σκορ 14 -7.
Αυτή είναι η πρώτη αγωνιστική του Α’ ομίλου των Ολυμπιακών Αγώνων, στον οποίο εκτός από την Εθνικής Ελλάδος βρίσκονται επίσης το Μαυροβούνιο, οι ΗΠΑ, η Κροατία αλλά και η Ιταλία.
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)