![Google news logo](/images/gnews_logo.png)
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)
Στο κατάμεστο από κόσμο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, το οποίο στην κυριολεξία πήρε φωτιά, πανηγύρισαν οι φίλοι του Θρύλου το 14ο πρωτάθλημα μπάσκετ της ομάδας του Πειραιά.
Η ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού, σε μια εκπληκτική σεζόν, κατέκτησε πρωτάθλημα και κύπελλο στην Ελλάδα ενώ έφτασε μέχρι τον τελικό της Ευρωλίγκας.
Ο προπονητής της ομάδας έκανε λόγο για «γλυκόπικρη γεύση», καθώς ο Ολυμπιακός πραγματικά έφτασε στην πηγή και δεν ήπιε νερό στον τελικό της Ευρωλίγκας.
Πάρτε μια γεύση από τη μαγική ατμόσφαιρα του ΣΕΦ!
Διαβάστε επίσης:
![](/wp-content/themes/Newspaper/custom/images/customsocial/bluearrow.png)